دکتر مهدی امیری کیا، مدیرعامل شرکت رعد توان الکتریک  به مناسبت سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران، در پیامی شهادت  این شهید بزرگوار را تسلیت گفت.

متن این پیام به شرح زیر است:

سالگرد شهادت شخصیت های منحصر بفردی چون ایشان فرصتی برای واکاوی بخش هایی از زندگی و سیره تحسین برانگیزشان است  تا درس های بی انقضای این بزرگان برای نسل های مختلف ورق بخورد و چراغ راهی برای همگان باشد.

این شهید بزرگوار که از دانش آموختگان مدرسه مشهوردارالفنون، دانشکده فنی دانشگاه تهران و دانشگاه تگزاس بود، در کنار فعالیت های علمی در بالاترین سطح دانشگاهی و پژوهشی دنیا، هیچ گاه فارغ از ایفای نقش های اجتماعی، سیاسی و شرعی خود به عنوان یک ایرانی مسلمان نشد و با تشکیل انجمن اسلامی دانشجویان آمریکا در سال ۱۳۴۱، پایه های تفکر انقلابی را در میان دانشجویان ایرانی بنیان نهاد.

نیایش‌های عارفانه شهید چمران دل هر خداترسی را به لرزه‌‌‌ وا‌می‌دارد تا بداند عشق نه این بازیهای خیابانی است و نه افسانه‌های اساطیری، بلکه تعالی روح بشر است به معشوقی که دل دادگی مطلق ازآن اوست. مجاهدی خستگی ناپذیر که نامش هنوز زینت بخش میدان‌های جنوب لبنان و جنوب ایران است.

شهید چمران، معلمی آگاه و مجاهدی با استقامت  و الگوی حرکت و برنامه ریزی انقلابی است که تنها به ایران شهید پرور تعلق نداشت؛ بلکه سرتاسر خاک خونین لبنان عرصه فداکاری و جانبازی آن عارف مشتاق شهادت بود.

اینجانب شهادت شهید چمران این چریک و نابغه جنگ های نامنظم که درمیان نخبگان سیاسی زمان خود و تا کنون  و همچنین مردم از محبوبیت و جایگاه ویژه‌ای برخورداراست  را بر عموم مردم ایران تسلیت میگویم.

 

مهدی امیری کیا

مدیرعامل شرکت رعد توان الکتریک