دکتر مهدی امیری کیا، مدیرعامل شرکت رعد توان الکتریک، در پیامی فرارسیدن چهاردهم تیرماه، روز قلم را به صاحبان قلم تبریک گفت.

قلم به دست گرفتم که حرف حق بنویسم

هر آنچه را نتوان گفت بر ورق بنویسم

قسم به جان قلم خورده‌ام که نای قلم را

به دست گیرم و تا آخرین رمق بنویسم

بر آن سرم که به رغم محیط در همه جایی

هر آنچه حق بپسندد به حقِ حق بنویسم

بیش ازیک ده است که در تقویم 14 تیر ماه روزقلم نام گذاری شده است. تعالی انسان و پیشرفت در همه تمدن‌ها و فرهنگ‌ها مرهون «قلم» و «اهالی قلم» بوده است؛ و صاحبان آنکه عمر خود را برای ارتقای فرهنگ و هنر این مرز و بوم در طبق اخلاص گذاشته‌اند.

«روز قلم» فرصتی است برای یادآوری منزلت و حرمت قلم ؛ تا آنجا که در کتاب آسمانی قرآن آمده است که : «سرنوشت هیچ قومی تغییر نمی‌دهد مگر آنکه خود سرنوشت خود را تغییر دهند. و در جای دیگر قصم یاد شده به قلم و آنچه می نگارد.

یکی از نویسندگان معروف آمریکایی بر این باور است که نوشتن، معجزه می‌کند و به قدری موثر است که می‌تواند انسان را به خواسته‌ها و اهدافش برساند.

براستی «قلم»، انسان‌هایی را که از نظر زمان و مکان جدا از هم زندگی می‌کنند، پیوند می‌دهد؛ گویی همه متفکران بشر را در تمام طول تاریخ و در تمام نقاط زمین، در یک کتاب خانه بزرگ گرد آمده اند!. «قلم»، رازدار بشر و خزانه دار دانش‌ها و جمع آوری کننده تجربه‌های قرن‌ها و دوران‌هاست و اگر قرآن به آن سوگند یاد می‌کند، به همین دلیل است؛ زیرا همیشه، سوگند به امری بسیار پرارزش و محترم یاد می‌شود.‌وظیفه خود می‌دانم روز قلم را به همه اهالی قلم، نویسندگان، مترجمان و …..  تبریک بگوییم .

مهدی امیری کیا

مدیرعامل شرکت رعد توان الکتریک