به گزارش روابط عمومی شرکت رعد توان الکتریک، دکتر مهدی امیری کیا، مدیرعامل شرکت رعد توان الکتریک به مناسبت بزرگداشت روز حکیم عمر خیام نیشابوری پیامی را صادر کرد.
متن پیام به شرح زیر است؛

                                                               «به نام خدا»
پیش از من و تو لیل و نهاری بوده است
گردنده فلک نیز بکاری بوده است
هرجا که قدم نهی تو بر روی زمین
آن مردمک چشم نگاری بوده است
بی شک سرزمین ایران از جمله قلمروهایی است که در طی چند ده قرن گذشته مشاهیر و حکمای بسیاری به دنیا عرضه نموده است.امروز، 28 اردیبهشت ماه، مصادف با سالروز تولد شاعر، ریاضی دان و ستاره شناس شهیر ایرانی، حکیم عمر خیام است. حکیم عمر خیام نیشابوری، از حکما، ریاضی‌دانان و شاعران بزرگ ایران در اواخرقرن ‌٥ و اوایل قرن ‌٦ است که طرز بیان مسلک و فلسفه او تاثیر به سزایی در ادبیات فارسی به جای نهاده و میدان وسیعی برای جولان اندیشه دیگران فراهم کرده است.
از ترجمه و انتشار گستردهٔ رباعیات وی به اکثر زبان‌های زندهٔ دنیا و نقل و استقبال آن از سوی شخصیت‌های مهم و تاثیرگذار تا تشکیل باشگاه‌ها و انجمن‌های متعدّد خیام خوانی و خیام‌شناسی در کشورهای مغرب‌زمین و از درج نام او بر سر در بسیاری از اماکن علمی و تحقیقاتی در زمین و فضا تا رجوع و استناد مکرّر مراکز علمی و تحقیقاتی صاحب‌نام جهان به دستاوردهای او در زمینه‌های ریاضیات و نجوم، مثل حل معادلات چند مجهولی و تقویم جلالی پس از گذشت چندین قرن از حیات او، نام حکیم نامدار نیشابور را با بزرگی و جلال و افتخار و شگفتی همراه ساخته است.
بر همین اساس ضمن تبریک و گرامیداشت ۲۸ اردیبهشت، روز بزرگداشت حکیم عمر خیّام نیشابوری به عموم مردم و به ویژه اصحاب و اهالی علم و ‌فرهنگ و ادب کشورتبریک میگویم .
ما لُعْبَتِگانیم و فلک لُعبَت‌باز
از روی حقیقتی نه از روی مَجاز
یک‌چند درین بساط بازی کردیم
رفتیم به صندوقِ عدم یک‌یک باز!
مهدی امیری کیا
مدیر عامل شرکت رعد توان الکتریک