در مراسمی با حضور حائری معاون وزیر نیرو، مدیرعامل جدید شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان معرفی شد.  در این آیین با انتصاب هاجر عبدی به عنوان مدیرعامل توزیع برق هرمزگان از تلاش‌های محمد ذاکری مدیرعامل سابق و رنجبر سرپرست این شرکت قدردانی شد.
عبدی نخستین بانوی صنعت برق کشور است که از سوی مدیرعامل شرکت توانیر به این سمت منصوب شده است.معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی در این آیین گفت: استان هرمزگان به لحاظ شرایط خاص اقلیمی وضعیف متفاوتی با سایر استان‌ها در بخش‌های تولید، انتقال و توزیع برق دارد. در بخش تولید توانستیم نیروگاه‌های خود را همگام با نیروگاه‌های روز دنیا تجهیز نماییم. در بخش‌های انتقال و توزیع و بویژه در تلفات و مدیریت پیک مصرف برق اقدامات قابل توجهی در استان هرمزگان انجام شده است.

همایون حائری افزود: کاهش مصرف در پیک بار و کاهش تلفات انرژی از اقدامات مهم شرکت توزیع نیروی برق استان هرمزگان بود.

وی ادامه داد: با تلاش کارکنان شرکت‌های توزیع نیروی برق تلفات شبکه برای نخستین بار در کشور تک رقمی شد و به زیر ۱۰ درصد کاهش یافت. در سال گذشته این میزان به ۹.۸ درصد کاهش یافت که با توجه با شرایط اقتصادی گام مهمی در افزایش بهره وری شبکه بود.

وی اظهار داشت: سال گذشته با مدیریت صحیح مصرف برق در کشور، پیک بار شبکه ۳ هزارو ۸۰۰ مگاوات کاهش یافت که این میزان کاهش معادل صرفه جویی در احداث یک نیروگاه ۵ هزار ۲۰۰ مگاواتی بود. به گفته وی، هدف از مدیریت مصرف علاوه برق حفظ پایداری شبکه، افزایش رفاه مردم و توسعه اجتماعی است.

معاون وزیر نیرو تصریح کرد: در حال حاضر ۳۶۰ هزار کیلومتر شبکه فشار ضعیف در کشور وجود دارد که ۱۲۰ هزار کیلومتر آن تبدیل به شبکه کابلی خودنگهدار شده که علاوه بر کاهش تلفات انرژی در زیبا سازی مبلمان شهری تاثیر بسزایی دارد. به گفته  حائری، استان هرمزگان بخاطر قرار گرفتن اکثر مناطق آن در نوار ساحلی دارای آب و هوایی شرجی ب